Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Zespół „Apassionata” oraz solistka Maria Borowik wyróżnieni na „Przystanku 60+”

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Zakończył się XV Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii kolędy i pastorałki organizowany przez Łódzki Dom Kultury. To cieszący się największą popularnością przegląd skierowany do seniorów z województwa łódzkiego.

Do konkursu zakwalifikowanych zostało 12 zespołów, 8 chórów oraz 14 solistów z województwa łódzkiego. Łącznie w piątek, 25 stycznia na scenach ŁDK zaprezentowało się przeszło 400 seniorów. W kategorii zespoły zwyciężył Zespół Śpiewaczy Biała” z Białej k. Wielunia.  Pozostałe nagrody otrzymali: zespół „Cantabile” z Opoczna (II miejsce) oraz zespół „Canto Amici” z Łasku (III miejsce). Wśród wyróżnionych znaleźli się: zespół „Miriam Lipconki” z Lipiec Reymontowskich, zespół „Apassionata” z Radomska oraz zespół „Nad Wolbórką” z Wolborza.  

W kategorii chóry jury przyznało nagrody: Towarzystwu Śpiewaczemu „Lutnia” z Aleksandrowa Łódzkiego (I miejsce),  chórowi „Artis Gaudium” z Tomaszowa Mazowieckiego (II miejsce), chór „Słoneczny Krąg” z Głowna (III miejsce).  W tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia dla Chóru Emeryta i Rencisty z Brzeźnia oraz Chóru „Echo Leśne” z Kolumny.

W kategorii soliści zwyciężył Mieczysław Kincel z Tomaszowa Mazowieckiego. Kolejne nagrody otrzymali: Wiesława Konewka z Lubochni (II miejsce) i Jadwiga Kocik z Tomaszowa Mazowieckiego (III miejsce). Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla Marii Borowik z Radomska, Henryka Łużyńskiego z Brzeźnia oraz Danuty Stokłosa z Kolumny.

Przegląd kolęd i pastorałek to pierwsze zrealizowane w roku 2019 działanie skierowane do seniorów. Wydarzenie zakończył występ pedagogów i studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, którzy wykonali najpiękniejszą polską muzykę bożonarodzeniową. 

Kolejny przegląd w kategorii teatr i kabaret zaplanowany został na kwiecień 2019 r. Już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów do udziału.

Skład jury:

Kategoria chór: dr hab. Bożena Wagner – przewodnicząca , Przemysław Hachorkiewicz, Michał Jan Barański. Kategoria zespół: dr hab. Bożena Wagner – przewodnicząca, dr Ewa Sławińska-Dahlig, Michał Jan Barański. Kategoria soliści: dr hab. Anna Dzionek-Kwiatkowska – przewodnicząca, Sylwia Strugińska-Wochowska, Dagny Konopacka-Maćkowiak.

komentarze