Za rok otwarcie nowego basenu w Radomsku

Za rok otwarcie nowego basenu w Radomsku

Prace na budowie nowego kompleksu basenowego w Radomsku przy ul. św. Jadwigi Królowej idą pełną parą. Za rok o tej porze bardzo możliwe, że mieszkańcy będą już mogli z niego skorzystać.

Mija rok od podpisania w październiku 2018 roku umowy na budowę kompleksu basenowego. Jak przyznał prezydent Jarosław Ferenc w programie Pod Prąd, bardzo możliwe, że za rok o tej porze basen będzie już gotowy, bowiem prace idą bardzo szybko i sprawnie.

- W przyszłym roku na jesień basen powinien być gotowy
- mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Oglądaj Pod Prąd odc. 96: Jarosław Ferenc

Nowy kompleks sportowy składać będzie się z trzech basenów krytych: sportowego, rekreacyjnego i brodzika dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m. Niecka basenu sportowego będzie miała 2,20 metrów głębokości, dzięki czemu będą mogły się tam odbywać zawody pływania synchronicznego. Znajdą się tam również trzy wanny do hydromasażu, a także basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared). Na terenie obiektu zlokalizowany będzie park edukacyjny oraz strefa gościnna, która składać się będzie z pięciu pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz z pięciu pokoi 2 osobowych z łazienkami.

Cały koszt budowy basenu to kwota prawie 33 mln zł, z czego niespełna 11 mln zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne. Między innymi Urząd Marszałkowski wsparł inwestycję kwotą 7,3 mln zł, a Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło 3,5 mln zł dotacji. Dlatego też dofinansowanie póki co jest na poziomie 33 procent. Jest jednak szansa, że poprzez zastosowane rozwiązania ekologiczne uda się pozyskać kolejne środki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jakie to rozwiązania? Na basenie będą zamontowane lampy ledowe, a także kolektory słoneczne, popularnie nazywane solarami, co jak mówił prezydent Ferenc może stanowić kolejne 3 mln zł dofinansowania.

Więcej o:
basen radomsko budowa basenu w radomsko dofinansowanie na basen ministerstwo sportu wfoś dotacja basen urząd marszłkowski basen radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE