Z ZSP nr 1 do Warszawy. Wycieczka uczniów Mechanika

Uczniowie "Mechanika" odwiedzili stolicę naszego kraju. Zobaczyli tam m.in. sejm oraz Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie "Mechanika" odwiedzili stolicę naszego kraju. Zobaczyli tam m.in. sejm oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.
Fot. ZSP nr 1 w Radomsku

W budynku sejmu mieli okazję obserwować obrady izby poselskiej oraz poznać historię i zasady funkcjonowania parlamentu. Z ulicy Wiejskiej udali się do Łazienek Królewskich, których stanisławowska architektura w połączeniu ze złotą polską jesienią wywarła na nich ogromne wrażenie. Jadąc z Łazienek na Stare Miasto z okien autokaru podziwiali zabudowę Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Podczas spaceru po Starówce przywitali się z warszawską Syrenką, małym powstańcem i królem Zygmuntem.

Z Placu Krasińskich udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam mieli okazję poczuć atmosferę powstańczej stolicy i poznać poruszające historie uczestników walk z 1944 r. Na długo w pamięci pozostaną im widoki zniszczonej Warszawy i olbrzymia porcja wiedzy historycznej przekazanej przez charyzmatycznych pracowników muzeum.

Jak podkreślają, takie wycieczki są wspaniałym uzupełnieniem książkowej wiedzy przekazywanej na lekcjach historii, pozwalają lepiej zrozumieć dramatyczną przeszłość naszego kraju oraz wpływają na rozwój zainteresowań uczniów.

Wyjazdy do Warszawy należą już do kilkunastoletniej tradycji "Mechanika" i cieszą się wśród uczniów dużą popularnością. W tym roku szkolnym zaplanowanych jest pięć wycieczek dla aż dziesięciu klas. Organizatorami są nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie - mgr Anna Pichit i mgr Tomasz Biesiada.

Więcej o:
warszawa wycieczka mechanik zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku zwiedzanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE