Z RAP do Widzewa. Ernest Kurzawa nowym zawodnikiem łódzkiego klubu

Z RAP do Widzewa. Ernest Kurzawa nowym zawodnikiem łódzkiego klubu Fot. Martyna Kowalska/widzew.com

Nowym zawodnikiem Widzewa II Łódź został Ernest Kurzawa – absolwent RAP. Pomocnik wesprze drużynę rezerw w walce na boiskach Betcris IV ligi.

Urodzony w 2004 roku gracz jest absolwentem Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej, w której swoje pierwsze kroki stawiał również między innymi Mateusz Kempski. Przez większość swojej młodzieżowej przygody z futbolem Kurzawa występował jednak w GKS-ie Bełchatów. W jego barwach grał na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-15 i U-17 oraz Ligi Makroregionalnej U-19, a także w rezerwach na szczeblu piotrkowskiej klasy okręgowej.

Przed startem sezonu 2022/23 piłkarz przeniósł się do Orkana Buczek, a w rundzie jesiennej rozegrał osiemnaście meczów w Betcris IV lidze. Zimą trafił z kolei na testy do drugiej drużyny Widzewa - trenował z nią, wyjechał na zgrupowanie, regularnie grał też w sparingach. Teraz został zgłoszony do rozgrywek i w rundzie wiosennej pomoże podopiecznym trenera Patryka Czubaka w rywalizacji na ligowych boiskach.

Mierzący 170 centymetrów Kurzawa to nominalny środkowy pomocnik. 

- Od moich pierwszych dni w Akademii Widzewa bardzo podoba mi się profesjonalne podejście do każdego zawodnika. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł pokazać na boisku, co potrafię. Wiadomo, że aklimatyzacja musiała mi chwilę zająć, ale wydaje mi się, że teraz wszystko jest w porządku - powiedział na gorąco zawodnik.

Już w sobotę Ernest Kurzawa będzie mógł zadebiutować w drugim zespole Widzewa, który w ośrodku treningowym na Łodziance podejmie WKS 1957 Wieluń. Początek o godzinie 12:00.

(info: widzew.com)

Więcej o:
rap radomsko piłka nożna widzew łódź ernest kurzawa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE