Wystawa Fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego od 6 marca w Muzeum w Radomsku

Wystawa Fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego od 6 marca w Muzeum w Radomsku Fot. Muzeum Regionalne w Radomsku

6 marca w Muzeum Regionalnym w Radomsku wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego „Światło”.

Fotografia to jeden ze sposobów utrwalania, zapisywania obrazów, uczuć i emocji. Narzędziem do zapisywania obrazu może być aparat fotograficzny. Jednak samo narzędzie to nie wszystko. Dopiero w rękach kogoś, kto potrafi posługiwać się tym narzędziem nabiera ono wartości i przydatności.

Na nic jednak zdałoby się najlepsze narzędzie w najzdolniejszych rękach gdyby nie światło. To właśnie światło powoduje, że widzimy, dostrzegamy to co jest przed nami, co nas zachwyca, co chcielibyśmy zapisać, utrwalić i pokazać innym.

Są to często niepowtarzalne chwile, momenty i sceny, które światło nasycając swoimi promieniami maluje tworząc rozmaite obrazy.

Autor wystawy „Światło” Grzegorz Ojrzyński, chce pokazać co dostrzegły jego zmysły, zareagowała wrażliwość, światło pomalowało a aparat utrwalił.

Grzegorz Ojrzyński, pochodzi z Radomska, przygodę z fotografią analogową rozpoczął w 1978 roku. Pierwsze własnoręcznie wykonane zdjęcia czarno-białe, wyszły spod jego rąk w 1979 roku a odbitki kolorowe 2 lata później. Fotografią cyfrową zaczął interesować się w 2005 roku.

Od 2009 roku czynnie uczestniczy w plenerach fotograficznych. W 2012 roku wraz z przyjaciółmi założył grupę Fotoplenery.

Grzegorz Ojrzyński, jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w konkursach fotograficznych.
Jego prace pokazywane były pokazywane zarówno w Polsce jak i za granicą.

Więcej o:
muzeum regionalne w radomsku wystawa grzegorz ojrzyński
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE