Wypełnianie ankiet przez internet - czy to się opłaca?

Wypełnianie ankiet przez internet - czy to się opłaca? Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zarabianie na ankietach jest stosunkowo popularną formą zarobkowania przez internet. Na większości platform chodzi głównie o to, by poczekać na otrzymanie ankiety i wypełnić ją - po wcześniejszej kwalifikacji. Jak zacząć zarabianie w ten sposób i czy to w ogóle się opłaca?

Płatne ankiety - ile można na tym zarobić?

Brak jest jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od samej platformy, jej popularności wśród klientów zlecających przeprowadzenie badania, a także - tego, czy wpasowujemy się w grupę docelową. Z tych względów ciężko jest stwierdzić, ile można zarobić na ankietach.

Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków wybór vouchera do sklepu (odzieżowego, z elektroniką lub innego) bądź doładowania telefonu jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem od faktycznej wypłaty gotówki. Jako że wszelkiego rodzaju bony podarunkowe mogą zostać ujęte w odliczeniach firmy, przedsiębiorstwa przeprowadzające ankiety nie pobierają od nich podatku.
Przyjmując jednak, że często mieścimy się w grupie docelowej i wypełniamy kilka-kilkanaście ankiet w miesiącu, można przyjąć, że zarobek może sięgnąć kilkudziesięciu do kilkuset (rzadziej) złotych.

Jak liczyć zarobki?

Wiele platform zamiast faktycznych złotówek - przyznaje punkty. Te z kolei można wymieniać na nagrody o różnej wartości. Ich ilość jest uzależniona w dużej mierze od tego, jak długa jest ankieta: im dłuższa i bardziej złożona, tym więcej punktów można zarobić.
Na stronach, które pokazują zarobki w faktycznych złotówkach, kwoty do wypłaty zazwyczaj są limitowane. To oznacza, że aby wypłacić środki, trzeba zarobić na przykład 100 złotych czy jakąkolwiek inną kwotę. W przypadku punktów i voucherów - należy po prostu uzbierać określoną ich ilość, aby wybrać nagrodę w postaci bonu do określonego sklepu na jakąś kwotę.

Czy wypełnianie ankiet się opłaca?

Zasadniczo, można przyjąć że jest to raczej zajęcie dla osób, które chcą sobie zarobić - studentów, emerytów czy mam na urlopie macierzyńskim. Nie jest to bowiem forma zarobkowania zapewniająca możliwość zarobienia kwoty porównywalnej do wypłaty w normalnej pracy.

Jest to jednak idealne zajęcie, które umożliwia dorobienie sobie kilkudziesięciu (lub kilkuset, jeśli mamy szczęście i jesteśmy zapisani na kilku platformach) złotych czy też paru voucherów do ulubionego sklepu.

Jak zacząć zarabiać?

Przede wszystkim - należy zarejestrować się na stronach z ankietami online. Na https://otsm.pl/czy-na-wypelnianiu-ankiet-w-internecie-mozna-zarobic/ można znaleźć spis paneli, które umożliwiają zarabianie w ten sposób. Podczas rejestracji zapewne zajdzie potrzeba wypełnienia ankiety, dzięki której system będzie odpowiednio profilował ankiety, wysyłając je do interesujących klienta grup docelowych.

Uwaga: często zdarza się, że po wypełnieniu wstępnej ankiety, otrzymujemy podziękowanie za udział w niej w związku z tym, że nie należymy do interesującej firmę grupy docelowej. Niektóre platformy w takiej sytuacji przyznają symboliczną ilość punktów w podziękowaniu za poświęcony czas, inne - nie robią tego. Wszystko zależy od wewnętrznej polityki firmy.

Chcąc rozpocząć wypełnianie ankiet, należy liczyć się również z tym, że nie przychodzą one regularnie. Zdarza się, że na skrzynce mailowej pojawia się jedna ankieta dziennie przez tydzień, by przez kolejne dwa - nie przyszła ani jedna. Jest to w dużej mierze uzależnione od aktualnego obłożenie na platformie i zainteresowania współpracą przez klientów.

Warto również mieć na względzie, że udzielanie nieprawdziwych odpowiedzi, wypełnianie ankiet bez czytania pytań i inne tego typu zachowania mogą doprowadzić do zablokowania konta na danej platformie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE