Wypadek na ul. Stolarzy w Radomsku. Ranny 38-letni motocyklista

Wypadek na ul. Stolarzy w Radomsku. Ranny 38-letni motocyklista Fot. KPP Radomsko

Ze względu na sprzyjające warunki pogodowe na drogach można zauważyć zwiększoną ilość pasjonatów motocyklowej jazdy. Policjanci przypominają, że motocykliści, oprócz pieszych i rowerzystów to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Zatem, jest to grupa osób najbardziej narażonych na poważne, często tragiczne w skutkach konsekwencje zdarzeń drogowych. Do kolejnego w tym roku zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło 17 czerwca 2021 roku na ulicy Stolarzy w Radomsku.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem i motocyklista jechali w tym samym kierunku.

- Do zderzenia pojazdów doszło kiedy 22-letni kierowca osobówki skręcał w lewo i był wyprzedzany przez kierującego jednośladem. Kierujący motocyklem, 38-letni radomszczanin z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Natomiast, mieszkaniec powiatu częstochowskiego kierujący seatem nie potrzebował pomocy medycznej. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.  

Na terenie powiatu radomszczańskiego w 2020 roku szesnastu motocyklistów odniosło obrażenia ciała, w tym troje straciło życie. Jak podkreślają funkcjonariusze, najczęściej występujące niewłaściwe zachowania motocyklistów na drodze to: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, brak ostrożności połączony z brawurą, przecenianie swoich umiejętności, nieustępowanie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie.

- Zdarzenia z udziałem jednośladów często kończą się tragicznie. Dlatego, policjanci przypominają, że miłośnicy dwóch kółek to szczególna grupa użytkowników dróg. To oni narażeni są na poważniejsze urazy, obrażenia. W momencie zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, motocyklista ma niewielkie szanse na przeżycie lub wyjście z wypadku bez obrażeń. Pamiętajmy, że oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Jazda motocyklem wymaga od kierujących posiadania odpowiednich uprawnień, umiejętności, ale przede wszystkich zdrowego rozsądku, nieprzeceniania swoich umiejętności i możliwości oraz stosowania się do przepisów ruchu drogowego – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica stolarzy motocyklista wypadek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE