Wszystkich Świętych: policjanci apelują do pieszych i kierowców

Wszystkich Świętych: policjanci apelują do pieszych i kierowców Fot. KPP Radomsko

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To czas wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie w pobliżu cmentarzy. Policjanci apelują, zarówno do pieszych, jak i kierowców, by zachowali szczególną uwagę.

- Trzeba pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy również od nas samych. Dlatego apelujemy do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Z uwagi na szybko zapadający zmrok bądźmy widoczni i dla własnego bezpieczeństwa nośmy odblaski. Mimo, że prawo wymaga ich noszenia wyłącznie poza obszarem zabudowanym, zachęcamy jednak, by mieć je na sobie zawsze kiedy poruszamy się drogą. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze przypominają, że kierowcy powinni pamiętać, iż nie zawsze prędkość dopuszczalna oznacza prędkość bezpieczną.

- Poruszajmy się z prędkością, która zapewnia panowanie nad pojazdem oraz jest dostosowana do natężenia ruchu i obowiązujących limitów prędkości. Technikę jazdy należy dostosować do panujących na drodze warunków atmosferycznych. Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego – podkreśla Aneta Wlazłowska.

- Pamiętajmy także o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Zachowajmy rozsądek i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa, żeby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Mimo panującego na cmentarzach tłumu, pamiętajmy o dystansie społecznym - dodaje.

Czytaj też: Wszystkich Świętych 2021: będą wzmożone patrole policji

Więcej o:
radomsko policja radomsko wszystkich świętych bezpieczeństwo apel
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE