Radomsko, Łódzkie 13.5o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Włoska przygoda uczniów ZSE dobiega końca

Miasto
Jacek Paszewski

W najbliższy piątek 27 października, zakończy się włoska przygoda, którą 28 uczniów "Ekonomika" rozpoczęło 4 tygodnie temu. Uczniowie w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik cyfrowych procesów graficznych i fototechnik biorą udział w stażu zagranicznym w ramach projektu "Mobilność kluczem do sukcesu", który został sfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Handlowcy zdobywają doświadczenie zawodowe pracując w sklepach odzieżowych, ekonomiści w administracji szkół, hoteli oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Fototechnicy sprawdzają się w bardzo dobrze wyposażonych studiach fotograficznych, a graficy doskonalą swoje umiejętności w agencjach reklamowych, przygotowując banery oraz prezentacje na różne eventy.

- W czasie wolnym młodzież odpoczywa na pobliskiej plaży i poznaje uroki Rimini. W weekendy odbyły się dwie wycieczki, pierwsza do urokliwej Wenecji, a druga do malowniczego San Marino. Na co dzień grupa zakwaterowana jest w trzygwiazdkowym hotelu Bengasi gdzie ma okazję poznać kuchnię włoską. Staż jest dla każdego uczestnika możliwością zdobycia doświadczenia zawodowego na włoskim rynku pracy i przełamania barier językowych. Codziennie młodzież poznaje kulturę włoską i uczy się samodzielności i odpowiedzialności – mówi Magdalena Geniusz-Starostka, koordynator projektu "Mobilność kluczem do sukcesu”.

W ramach realizowanego projektu odbędzie się jeszcze jeden staż we Francji dla uczniów w zawodzie technik hotelarstwa, który już w maju 2018.

komentarze