„Wiem więcej” inauguruje nowy rok akademicki

„Wiem więcej” inauguruje nowy rok akademicki

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” uroczyście zainaugurował kolejny rok akademicki. Symboliczne rozpoczęcie miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Radomsku, gdzie chór uniwersytetu wzorem średniowiecznych żaków odśpiewał „Gaudeamus Igitur” – wzniosłą pieśń towarzyszącą dawnym studentom w najważniejszych chwilach związanych z edukacją.

Jak podkreśla prezes RUTW „Wiem więcej” dr Anna Kapuściarek, inauguracja nowego roku akademickiego jest bardzo ważną chwilą dla wszystkich seniorów angażujących się w życie uniwersytetu. Po symbolicznym zainicjowaniu kolejnego roku edukacji przyszedł czas na ślubowania nowych członków oraz wystąpienia gości, którzy życzyli seniorom pomyślności w poszerzaniu edukacyjnych horyzontów. Ważną częścią uroczystości był wykład prowadzony przez profesora Filipa Chybalskiego pod tytułem „System emerytalny a konflikt międzypokoleniowy w ujęciu ekonomicznym”.

Zdaniem seniorów uniwersytet daje im szerokie możliwości rozwoju oraz integracji z osobami w podobnym im wieku. Dzięki wspólnym zajęciom mogą realizować swoje pasje, na które nie mieli czasu w trakcie aktywności zawodowej. Każdy z żaków podkreślał, iż niezależnie od wieku każdy może z powodzeniem uczyć się nowych umiejętności.

- Skończyliśmy szkolna edukację bardzo dawno temu. Potrzebne nam są więzi, a niestety dzisiaj żyje się tak, że mało kto się dobrze zna. Na uniwersytecie możemy poznać nowe osoby oraz poszerzyć wiedzę. Kto chce może chodzić na interesujące go wykłady lub poćwiczyć fizycznie aby nasze kości się nie zastały. Mamy po prostu możliwość dalszego rozwoju – podkreśla Jacek Surlej, członek uniwersytetu „Wiem więcej”.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE