Zlot szkół reymontowskich w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W piątek, 22 września rozpoczął się XXV Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Radomsku. W wydarzeniu biorą udział uczniowie i nauczyciele z różnych części kraju, którzy łączy zamiłowanie do twórczości noblisty Władysława Reymonta. Gościem specjalnym wydarzenia jest aktorka Emilia Krakowska.

Zlot rozpoczął się uroczystym otwarciem, powitano uczestników i wręczono pamiątkowe medale. Następnie można było obejrzeć spektakl „Z biegiem lat, z biegiem dni” przygotowany przez gospodarzy. Wieczorem odbył się grill, kolacja i rozmowy integracyjne, a także prezentacje szkół.

Na sobotę zaplanowano przesłuchania recytatorów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mówimy Reymontem” oraz spacer. Wręczone zostaną także nagrody dla laureatów 53. Konkursu Recytatorskiego im. Marii i Czesława Sadowskich Fundacji W. Reymonta w Kanadzie. Po południu uczestnicy spotkają się z gościem specjalnym. Wieczorem zaplanowano warsztaty tematyczne i dyskotekę integracyjną.

W niedzielę uczestnicy Zlotu wezmą udział w mszy św. w Kolegiacie św. Lamberta w Radomsku.

Zlot Szkół Reymontowskich jest cyklicznym wydarzeniem, które ma na celu popularyzację twórczości Władysława Reymonta i kultywowanie jego pamięci. Każdego roku organizuje go inna szkoła nosząca imię noblisty lub nawiązująca do jego dzieł.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Zlot szkół reymontowskich w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE