Wiceminister infrastruktury z wizytą w Radomsku. Kiedy rozpocznie się budowa obwodnicy?

Fot. Wojciech Bojdo, Sebastian Nems

W piątek, 27 stycznia 2023 r. gościł w Radomsku wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Podczas spotkania podpisana została umowa z wykonawcą Koncepcji programowej dla obwodnicy Radomska w ciągu dróg krajowych nr 42 i 91 i pełnego rozpoznania geologicznego. Jest to kolejny dokument, który przybliża Radomsko do budowy obwodnicy.

Dokumenty te są niezbędne do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj.

- Cieszę się, że możemy w Radomsku podpisać umowę na koncepcję programową dla obwodnicy Radomska. Jest to piętnastokilometrowy odcinek drogi, która z jednej strony ułatwi podróżowanie kierowcom, z drugiej zmieni jakość życia mieszkańców Radomska – mówił podczas konferencji prasowej wiceminister Rafał Weber.

- Jest to niezmiernie istotna inwestycja z punktu widzenia układu komunikacyjnego. Obwodnica Radomska odciąży układ wewnętrzny miasta i pozwoli bezpiecznie objechać miasto dookoła – podkreślał z kolei Tomasz Kwieciński, pełniący obowiązki dyrektora łódzkiego oddziału GDDKiA.

Wykonawcą dokumentacji dla obwodnicy Radomska została Value Engineering z Warszawy. Firma ma 23 miesiące na realizację umowy, której wartość to nieco ponad 5,7 mln zł.

Znane są już konkretne daty dotyczące budowy obwodnicy Radomska. W trzecim kwartale 2024 roku planowane jest wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Pierwszy kwartał 2025 r. to planowane podpisanie umowy z wykonawcą, natomiast lata 2025 – 2029 to budowa obwodnicy w systemie „projektuj i buduj”.

- Jest to bardzo wyczekiwana inwestycja w naszym mieście. To, że mamy już coraz bliższą perspektywę wybudowania obwodnicy Radomska spowoduje, że będziemy mogli wdrożyć inne działania. Z GDDKiA podpisujemy porozumienie o przyszłości układu dróg krajowych w naszym mieście, a dzięki temu w pasach drogowych tych dróg możemy prowadzić inwestycje, które do tej pory nie były możliwe, jak budowa kanalizacji czy oświetlenia – wyjaśniał podczas spotkania Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Budowa obwodnicy Radomska jest ujęta w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko obwodnica radomsko rafał weber wiceminister infrastruktury podpisanie umowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE