Wakacyjne warsztaty garncarstwa dla dzieci w Zagrodzie Tatarskiej w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda/Licencja CC BY-SA

We wtorek, 4 lipca Muzeum Regionalne w Radomsku zaprosiło dzieci na wakacyjne warsztaty, które odbyły się w Zagrodzie Tatarskiej w Stobiecku Miejskim. Wyjątkowe zajęcia z garncarstwa pozwoliły młodym uczestnikom na odkrywanie fascynującego świata rękodzieła i tradycji.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję spotkać się z doświadczonym garncarzem, który wprowadził je w tajniki tego dawno zapomnianego rzemiosła. Uczestnicy zajęć mogli uczyć się formowania gliny i tworzenia swoich własnych naczyń.

Garncarstwo to umiejętność wymagająca precyzji, cierpliwości i kreatywności. Dzieci miały okazję doświadczyć tworzenia czegoś własnymi rękoma oraz zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą rozwijać w przyszłości.

Muzeum Regionalne w Radomsku jest strażnikiem lokalnej historii i tradycji. Poprzez organizację takich warsztatów, instytucja ta stara się zachować dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń i inspirować młodych ludzi do odkrywania piękna rękodzieła i historii.

Na organizację warsztatów Muzeum Regionalne w Radomsku otrzymało dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2023”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Wakacyjne warsztaty garncarstwa dla dzieci w Zagrodzie Tatarskiej w Radomsku 2023 wakacje w Radomsku 2023 Wakacje Radomsko 2023 Muzeum Regionalne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE