W Podświerku pobiegli po golonkę. To pierwsza taka impreza w Polsce

Fot. Wojciech Bojdo

Takiego wydarzenia sportowego jeszcze w powiecie radomszczańskim nie było. W sobotę, 25 marca 2023 r. odbył się I „Bieg po golonkę”.

 

Bieg, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Dariusz Kopeć, odbył się w Punkcie Edukacji Nadleśnictwa Radomsko w Podświerku. Mimo niesprzyjającej pogody, chętnych do udziału w imprezie nie brakowało. Na starcie pojawiło się kilkudziesięciu miłośników biegania i golonki.

- Jakiś czas temu zacząłem czynnie biegać. A jak bieganie, to i jedzenie. Od trzech lat, w każdy wtorek jem golonkę. Znajomi z grup biegowych nie wierzyli i zaczęli mnie sprawdzać. Kiedy okazało się, że faktycznie w każdy wtorek jem golonkę, stwierdzili, że można zorganizować bieg właśnie po golonkę. I dziś jest realizacja tego pomysłu – mówi Dariusz Kopeć, organizator wydarzenia.

Dariusz Kopeć podkreśla, że „Bieg po golonkę” jest pierwszą tego typu imprezą w Polsce.

Golonka Run to bieg rekreacyjny. Nie liczył się przebyty dystans, nie było też mierzonego czasu. W tym biegu najważniejsza była dobra zabawa i główna atrakcja, czyli golonka. I to ona była nagrodą dla wszystkich uczestników.

Imprezie przyświecało hasło „Biegaj, jedz, pij i popuszczaj pasa! Wszak biegamy, żeby jeść i jemy, żeby biegać”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański podświerk bieg po golonkę golonka run dariusz kopeć
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE