W Gomunicach poszli i pobiegli dla pszczół

Fot. Wojciech Bojdo

W sobotę, 20 maja 2023 r. w Gomunicach odbył się bieg i marsz dla pszczół. Impreza została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Pszczół. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w gminie Gomunice.

Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w biegu na 5 km oraz spacerze nordic walking na dystansie 2,5 km. Był też bieg dla dzieci na dystansie 500 metrów oraz bieg VIP (1 km).

- Gmina Gomunice to słodka strona województwa łódzkiego. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W związku z tym postanowiliśmy uczcić pszczoły i pszczelarzy. Chcemy uświadomić wszystkim jak ważne w naszym życiu są pszczoły – mówi Paweł Olejniczak, wójt gminy Gomunice.

Oprócz biegów, przygotowano też szereg innych atrakcji. Była strefa leśna Nadleśnictwa Radomsko oraz strefa zdrowia z łódzkim oddziałem NFZ. Nie zabrakło również stoisk z miodem i wyrobami pszczelimi.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół „Samokhin Band” z gościnnym udziałem Sebastiana Wojtczaka. W repertuarze artystów znalazły się utwory Zbigniewa Wodeckiego, wśród nich oczywiście „Pszczółka Maja”.

Wójt Paweł Olejniczak zapowiada, że w kolejnych latach impreza będzie kontynuowana.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gomunice bieg dla pszczół
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE