Rodzicu! Badania przesiewowe są bardzo ważne

Fot. Sebastian Nems

Wrzesień jest miesiącem wytężonej pracy wszystkich. W tym czasie w szkołach i przedszkolach przeprowadzane są przesiewowe badania logopedyczne. Jak ważne jest to by rodzic się na nie zgodził tłumaczy specjalistka z Publicznej Specjalistycznej Poradni „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka” w Radomsku.

Przesiewowe badanie logopedyczne jest to szybka i orientacyjna ocena mowy dziecka – specjalista sprawdza czy mowa rozwija się prawidłowo, czy też może występują jakieś opóźnienia lub zaburzenia, które powinny być zbadane w dokładnym badaniu logopedycznym.

Przesiewowe badanie logopedyczne nie kończy się diagnozą logopedyczną, a informacją dla rodziców o tym, czy mowa ich dziecka rozwija się prawidłowo, czy też obserwujemy jakieś nieprawidłowości, które wymagają przeprowadzenia pełnej diagnozy logopedycznej.

Publiczna Specjalistyczna Poradnia „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka” w Radomsku rozpoczyna zapisy do Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka” z Oddziałami Integracyjnymi w Radomsku. Mieścić się będzie przy ul. Narutowicza 63. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w budynku Poradni lub pod nr tel. 44 741 31 22.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
poradnia badania poradnia radomsko terapia radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE