Radni PiS: punkt konsultacyjny „Czystego Powietrza” zlikwidowany w dziwnych okolicznościach

We wtorek 9 lipca, w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyła się konferencja powiatowych radnych Prawa i Sprawiedliwości. Konferencja dotyczyła likwidacji punktu konsultacyjnego „Czyste Powietrze”.

Do niedawna w Starostwie Powiatowym w Radomsku w pokoju 119 mieścił się punkt konsultacyjny „Czyste Powietrze”, który powstał na mocy porozumienia z łódzkim oddziałem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Od 1 lipca przestał działać. Jakie to może mieć skutki dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego?

– W naszej opinii zlikwidowanie możliwości uzyskania pomocy doradczej, pomocy przy wypełnianiu wniosków o dofinansowania, jest dla mieszkańców bardzo niekorzystne. Jak wiemy, w kolejnych latach będą wchodzić dodatkowe obostrzenia wynikające z Zielonego Ładu i ten program zmusza do rezygnacji z niektórych paliw, zmusza do wymiany źródle energii cieplnej. Przede wszystkim będzie to dotyczyć mieszkańców budownictwa jednorodzinnego - podkreśla Katarzyna Bracka, radna Rady Powiatu Radomszczańskiego.

- Do tej pory punkt funkcjonował w sposób wzorowy, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielka szkoda, że z końcem czerwca po cichu przestał on funkcjonować – dodaje Katarzyna Bracka, radna Rady Powiatu Radomszczańskiego

Czy punkt cieszył się zainteresowaniem mieszkańców?

– Spotykamy się na konferencji w tym pokoju, w którym funkcjonował w godzinach dopołudniowych, codziennie od poniedziałku do piątku. Porad w tym punkcie odbywało się bardzo dużo. Dowiedziałem się, że 267 było rozpatrzonych spraw i podobna liczba była w poprzednim roku, czyli łącznie blisko 500 spraw rozpatrzono w tym punkcie – zauważa Michał Koski, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Szczegóły w relacji wideo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Radomsko Powiat Radomszczański punkt konsultacyjny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE