Przebudowa ul. 11 Listopada w Radomsku. Jak przebiegają prace?

Fot. Sebastian Nems

W Urzędzie Miasta w Radomsku dowiadujemy się, że według zapewnień wykonawcy - firmy DOMAX, prace przy przebudowie ul. 11 Listopada zostaną ukończone zgodnie z pierwotnym założeniem umowy, czyli 30 listopada tego roku.

Roboty obejmowały m.in. remont nawierzchni jezdni ul. 11-go Listopada na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Gen. Stanisława Maczka, chodnika od ul. Krasickiego do wysokości zjazdu na teren zakładów FAMEG oraz na odcinku od ul. Prusa do ul. Ks. Kościowa.

- Na chwilę obecną chodnik wykonany jest już w stu procentach na odcinku od ul. Ks. Kościowa do przedszkola nr 5. Trwają prace związane z korytowaniem jezdni pod tłuczeń, pod stabilizację. Montaż krawężników został wykonany w 70 procentach. Jeszcze wykonawcy zostaje do położenia stabilizacja na odcinku od ul. Krasickiego do wjazdu na FAMEG oraz położenie krawężnika i wykonanie chodnika na tym samym odcinku, a także położenie pierwszej warstwy wiążącej, regulacja studzienek a na koniec położenie warstwy ścieralnej – komentuje Marcin Chmielewski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej UM w Radomsku.

Drugi zakres prac obejmuje budowę nowej linii energetycznej oświetlenia ulicznego wraz z słupami oświetleniowymi i oprawami oświetleniowymi. Termin jego zakończenia to 19 grudnia.

Na realizację tej inwestycji Miasto Radomsko pozyskało środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w wysokości 600 000 zł oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 283 050 zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2 684 751,30 zł.

Czytaj też: 1 grudnia rusza przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku. Zmieni się organizacja ruchu

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Przebudowa ul. 11 Listopada w Radomsku. Jak przebiegają prace?
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE