Piknik rekreacyjno-edukacyjny w Muzeum Regionalnym w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W niedzielę, 13 sierpnia na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Radomsku zorganizowano piknik rekreacyjno-edukacyjny.

W programie był m.in. koncert kapeli „Dobrzeliniacy” i Stowarzyszenia Kobiet Kietlina, prezentacja KGW „Ładziczanki” oraz warsztaty robienia świec z wosku pszczelego. To wszystko w ramach projektu Kochajmy Pszczoły, czyli o zdrowiu i urodzie z naturalnej pszczelej apteki - EtnoPolska. Edycja 2023.

Podczas pikniku można było także posłuchać prelekcji o zdrowotnych właściwościach miodu, pszczelarskich tradycjach rodzinnych w regionie, hodowli pszczół w pasiekach i apiterapii.

Muzeum Regionalne w Radomsku pozyskało z Narodowego Centrum Kultury, z programu „EtnoPolska. Edycja 2023” dofinansowanie w wysokości 22 000 zł do realizacji projektu rekreacyjno-edukacyjnego ph. „Kochajmy pszczoły-czyli o zdrowiu i urodzie z naturalnej pszczelej apteki”.

EtnoPolska to program Narodowego Centrum Kultury, uruchomiony w 2018 roku. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Program zakłada preferencje dla zadań realizowanych w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców.

EtnoPolska wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Piknik rekreacyjno-edukacyjny w Muzeum Regionalnym w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE