Konferencja ZSDiOŚ w Radomsku z okazji Dnia Stolarza

Fot. Wojciech Bojdo

W Radomsku trwają obchody Święta Stolarzy. Jednym z elementów obchodów była konferencja zorganizowana przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.

W programie konferencji znalazła się prezentacja firmy „LEITZ – Polska”. Był też wykład przedstawiciela SGGW w Warszawie. Rozstrzygnięto także konkursy dla uczniów: „Najlepszy w zawodzie Technik Technologii Drewna”, „Najlepszy w zawodzie Stolarz”, „Sprawny w zawodzie Stolarz”, „I LOVE DREWNO” oraz „Zawód Stolarz - Twoja przyszłość”.

- Jesteśmy trzecią szkołą w Polsce pod względem ilości uczniów, którzy kształcą się w zawodach związanych z meblarstwem. W zawodzie technik technologii drewna uczy się 67 uczniów, natomiast w szkole branżowej 84. Są to osoby, które odbywają praktyki w zakładach stolarskich a także w Centrum Kształcenia Zawodowego – mówi Aleksandra Gniłka, dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

W konferencji zorganizowanej przez radomszczański „Drzewniak” uczestniczyli uczniowie tej szkoły oraz uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy stają przed wyborem szkoły średniej. Nie zabrakło również przedstawicieli firm stolarskich, Ochotniczego Hufca Pracy a także władz Radomska i powiatu radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko zsdioś w radomsku drzewniak radomsko konferencja święto stolarzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE