[WIDEO] IV Bieg Stolarza w Radomsku. Była rywalizacja, integracja oraz akcja charytatywna

[WIDEO] IV Bieg Stolarza w Radomsku. Była rywalizacja, integracja oraz akcja charytatywna Fot. Wojciech Bojdo

Już po raz czwarty odbył się w Radomsku Bieg Stolarza. Impreza została zorganizowana w sobotę, 18 marca 2023 r. na terenie przy zbiorniku wodnym w dzielnicy Wymysłówek.

Bieg Stolarza to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych, organizowanych w Radomsku. W tegorocznej – czwartej już edycji biegu wzięło udział ok. 200 zawodników.

W ramach wydarzenia zorganizowano: bieg dla dzieci, bieg sztafetowy firm z branży stolarskiej oraz bieg główny na dystansie 3600 metrów.

- Ten bieg to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również integracja osób związanych z branżą stolarską – podkreśla Sebastian Pierzchalski z Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego w Radomsku, organizator biegu.

- Chcemy pokazać, że stolarze nie tylko robią meble, ale potrafią się również bawić i dbają o swoją kondycję – dodaje Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

W biegu głównym najlepszy był Piotr Koń z czasem 12:21, wśród kobiet Monika Mucha (14:16).

Bieg Stolarza to nie tylko wydarzenie sportowe. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka na rzecz pani Pauliny – podopiecznej stowarzyszenia „Koniczynka”, która w wyniku cukrzycy straciła nogę i jej wielkim marzeniem jest powrót do sprawności.

W czasie trwania imprezy nie brakowało atrakcji dla całych rodzin. Były stoiska gastronomiczne, koncert zespołu Musical Souls, atrakcje przygotowane przez Aeroklub Częstochowski oraz gry i zabawy organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko bieg stolarza 2023 bieg stolarza w radomsku wymysłówek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE