II Festiwal Pięknej Mowy w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W poniedziałek, 5 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się II edycja Festiwalu Pięknej Mowy pn. „Łamijęzyczkowe przygody”. Konkurs recytatorski to inicjatywa Publicznej Specjalistycznej Poradni „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka” w Radomsku.

W konkursie prezentowało się około 50 uczestników z przedszkoli Radomska oraz szkół z powiatu radomszczańskiego. Dzieci recytowały wiersze najbardziej znanych polskich poetów tworzących utwory dla najmłodszych.

Celem konkursu jest promowanie sztuki recytacji i rozwijanie zdolności komunikacyjnych u dzieci. Festiwal Pięknej Mowy to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również platforma, która zachęca dzieci do odkrywania swojego talentu.

- Chcemy zwrócić uwagę na mowę, wady artykulacyjne, problemy rozwojowe u dzieci. Oprócz uczestników chcemy zaprezentować także zdolności dzieci, które są objęte opieką naszej Poradni i pokazać jak wiele można osiągnąć przez prawidłowo prowadzoną terapię - mówi Monika Koźlik-Sadlińska, wicedyrektor ds. pedagogicznych w Publicznej Specjalistycznej Poradni „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka” w Radomsku.

Relacja z wydarzenia w piątkowym, 9 czerwca, Serwisie Flesz Radomsko24.pl.

Więcej o:
II Festiwal Pięknej Mowy w Radomsku Łamijęzyczkowe przygody Radomsko Edycja 2 Festiwal Pięknej Mowy w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE