Global Money Week w ZSE-E w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku wzięli udział w projekcie Global Money Week.

Global Money Week to międzynarodowa kampania na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową, rozwijały wiedzę, umiejętności postaw i nawyki niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych, aby w przyszłości osiągnęły finansowy dobrostan i odporność finansową.

W Światowym Tygodniu Pieniądza w radomszczańskim „elektryku” zrealizowano szereg działań mających na celu rozwijanie umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w świecie finansów.

W ramach projektu, którego hasło przewodnie brzmi „Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość” młodzież przystąpiła do działań o charakterze edukacyjnym. Cele jakie inspirowały te wszystkie działania polegały na upowszechnieniu wiedzy z zakresu podatków, budżetu państwa oraz rynku finansowego. Przyświecał im także cel kształtowania etycznych postaw świadomego obywatela, konsumenta i przedsiębiorcy, który będzie potrafił podejmować decyzje finansowe rozumiejąc ich konsekwencje. Uczestnicząc w webinariach uczniowie utrwalili wiedzę z zakresu budżetu i przekonali się, że najważniejszy jest plan.

Szczegóły w relacji wideo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko zsee radomsko elektryk radomsko projekt global money week
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE