Charytatywny turniej piłkarski dla Rafała Koprowskiego

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku trwa charytatywny turniej piłkarski na rzecz Rafała Koprowskiego. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Futsal Radomsko.

Turniej rozgrywany jest w systemie grupowym, każdy z każdym. Bierze w nim udział 11 drużyn z Radomska, Łodzi i Częstochowy. Wpłacone przez zawodników wpisowe zostanie przeznaczone na rehabilitację 24-letniego radomszczanina Rafała Koprowskiego.

- Chcemy uzbierać jak najwięcej pieniędzy, żeby odciążyć rodzinę i znajomych Rafała a także pograć w piłkę – mówi Jakub Szwedzik ze stowarzyszenia Futsal Radomsko.

W finale Packing Partner pokonał Bugaj Kodrąb 5:1. Trzecie miejsce zajęły Gomunice, które po rzutach karnych wygrały 3:2 z WNS Łódź.

Podczas turnieju organizowany jest również kiermasz, na którym można zakupić m.in. ciasta i napoje. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Rafała.

Współorganizatorem turnieju był Radosław Pawelec.

Rafał Koprowski to 24-letni strażak ochotnik, ratownik medyczny, student elektrotechniki na Politechnice Częstochowskiej. Na co dzień radosny, uśmiechnięty, pełen energii, marzeń i pomysłów na życie. Zawsze chętny do pomocy, lubiany przez kolegów na studiach i w pracy.

Wszystko zmieniło się w październiku 2019r., kiedy uległ wypadkowi, który na wiele lat zmienił Jego życie. Lista urazów była długa: urazy wielonarządowe, stłuczenie głowy, niedotlenienie mózgu, otwarte wieloodłamowe złamanie podudzia, złamanie trzonu kości udowej, stłuczenie płuca, nerki, ostra niewydolność oddechowa. Początkowo lekarze nie dawali Mu szans na przeżycie. Spędził wiele tygodni w śpiączce, leżąc na Oddziale Intensywnej Terapii. Kiedy stopniowo zaczął się wybudzać, radość rodziców i bliskich była nie do opisania – ale był to dopiero początek drogi.

W sierpniu okazało się, że noga nie zrasta się prawidłowo i konieczna jest dodatkowa operacja. Znów trzeba było zaczynać wszystko od nowa – szpital, rehabilitacja, ćwiczenia, zabiegi. Rafał przez cały czas był pod opieką neurologopedy, był poddawany zabiegom mającym ułatwić synchronizację półkul mózgowych i powrót do stanu sprzed wypadku. Po sierpniowej operacji, dzięki uporowi i wytrwałości oraz rehabilitacji, Rafał doszedł do stanu, w którym sam mógł wykonywać czynności, które dla nas są proste i oczywiste, a dla Niego były pierwszym zwiastunem powrotu do „normalności”.

Kiedy wszystko zaczęło wychodzić na prostą, a Rafał coraz lepiej sobie radził, znów niespodziewane wydarzenie cofnęło rodzinę na start. W grudniu doszło do złamania śruby zamontowanej w jego nodze po wypadku. Znów szpital i kolejne dwie operacje. Od wypadku Rafał przeszedł w sumie 4 operacje.

Rehabilitacja, która trwa już ponad rok, obejmuje zarówno ćwiczenia ruchowe, jak i neurologopedyczne – mózg Rafała nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności. Ćwiczenia i niezbędne zabiegi są dla Rafała ratunkiem i nadzieją odzyskania sprawności sprzed wypadku. Mimo że od wypadku minął ponad rok, Rafał jest zależny od innych, wymaga opieki oraz rehabilitacji ruchowej, neurologicznej i logopedycznej. Niestety, rehabilitacja oprócz wielkiego zaangażowania sił i czasu, wymaga również ogromnych środków. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiatowa hala sportowa radomsko turniej piłkarski turniej charytatywny rafał koprowski futsal radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE