851 podpisów dla Rafała Trzaskowskiego zebrała pierwszego dnia radomszczańska Platforma Obywatelska

- To bardzo dobry wynik – podkreślają działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej, którzy w czwartek 4 czerwca 2020 r. zbierali podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Pierwszego dnia akcji dla kandydata PO na urząd Prezydenta RP udało się zebrać w Radomsku 851 podpisów.

- Kiedyś spotykaliśmy się by bronić Konstytucji, wolnych sądów i praw obywatelskich. Dzisiaj spotykamy się, by z nadzieją spojrzeć w przyszłość i wspólnie odbudować państwo oparte na poszanowaniu demokracji, równości, wsparciu słabszych i pomocy potrzebującym. 31 lat temu, 4 czerwca odbyła się pierwsza tura częściowo wolnych wyborów do Sejmu i wolnych wyborów do Senatu. Tamten 4 czerwca stał się początkiem wielkiej zmiany w naszym kraju. Wierzymy, że tym razem będzie podobnie. Tamta nadzieja i energia znów budzi się w Polsce. Tylko razem jesteśmy w stanie zmienić Polskę! Widzimy gotowość Polaków do wsparcia tej kampanii – i ta energia jest niesamowita! Tę aktywność i zapał wyzwolił Rafał Trzaskowski. To lider, który myśli i mówi to co czuje ogromna część Polek i Polaków. To głos wszystkich tych, którzy mają dość chaosu w państwie. To głos wszystkich tych, którzy mają dość dzielenia Polaków. To głos wszystkich tych, którzy mają dość demolowania kolejnych wartości i instytucji. Ale to również głos wszystkich tych, którzy chcą iść do przodu, budować wspólnotę i silne państwo, które nie zostawia swoich obywateli w trudnych chwilach – mówiła Magdalena Spólnicka, przewodnicząca radomszczańskich struktur Platformy Obywatelskiej.

- Ruszamy dzisiaj po zmianę, po nową społeczną solidarność, po lepsze jutro. Ta zmiana zaczyna się dzisiaj! Dołączcie do nas! Pokażmy, że mamy siłę i energię, żeby zmieniać Polskę na lepsze! Zbierajmy podpisy i dzielmy się pozytywną energią, żeby 28 czerwca mieć powody do radości – dodała Magdalena Spólnicka.

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej podkreślali, że zbierając podpisy wśród radomszczan spotkali się z bardzo pozytywnym odzewem.

- Przez 12 godzin zbieraliśmy podpisy. Spotykaliśmy się z radomszczanami. Oczywiście – ze względu na sytuację epidemiologiczną, cały czas towarzyszyły nam rękawiczki i maseczki. Dezynfekowaliśmy długopisy. Od samego rana otrzymywaliśmy mnóstwo telefonów. Radomszczanie pytali się, gdzie mogą nas znaleźć, by złożyć podpis na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego – zauważa Marek Rząsowski.

Działacze i sympatycy radomszczańskiej PO będą zbierać podpisy jeszcze przez najbliższe dni.

Więcej o:
wybory prezydenckie 2020 rafał trzaskowski podpisy radomsko platforma obywatelska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE