Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „Spojrzenia”

Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „Spojrzenia”

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „Spojrzenia”. W piątek 8 grudnia o godz. 19.00 do galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Krzysztof Witkowski – ur. 1990 r. w Radomsku, obecnie mieszka w Krakowie. Ukończył Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie w 2010 r.

Dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z malarstwa u prof. Krzysztofa Skarbka i z multimediów u prof. Pawła Jarodzkiego w 2016 r.

Ostatnia wystawa indywidualna - Spojrzenia miała miejsce w 2018 roku we Wrocławiu, obecna w MDK w Radomsku jest nawiązaniem do niej i kontynuacją.  

Tworzy obrazy z pogranicza ekspresjonizmu i figuracji, kładąc nacisk na struktury i fakturę w obrazach. Kolor traktuje jako medium do przenoszenia emocji. Maluje obrazy klasycznymi metodami, farbami akrylowymi/olejnymi na płótnie, różne formaty.

Tematyka jego prac dotyczy przeżyć osobistych i natury. Przeżycia wewnętrzne traktuje jako motywację do pracy twórczej. Ogromną rolę przywiązuje do tytułów prac, które traktuje jako swój komentarz do nich.

Wystawa zawiera obrazy powstałe w latach 2016 - 2022.

Więcej o:
wystawa mdk mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE