W styczniu bezpłatne badania mammograficzne w Radomsku

W styczniu bezpłatne badania mammograficzne w Radomsku

Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. W 2020 roku po raz pierwszy w Programie mogą uczestniczyć kobiety z rocznika 1970.

Czy urodziłaś się w latach 1951-1970?

Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku. Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają panie z rocznika 1970. Mobilna pracowania zaprasza do rejestracji na badania i zachęca do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie w Radomsku, 17 stycznia 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ul. Żeromskiego 19.

Rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Na badanie należy zabrać z sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że również 12 grudnia 2019 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ul. Żeromskiego 19 oczekiwać będzie mobilna pracownia LUX MED.

Więcej o:
mammografia badanie radomsko mammografia radomsko badanie mammograficzne w radomsku mobilna pracownia lux med radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE