W Radomsku podsumowano projekt „Bezpieczny i świadomy w sieci”

W Radomsku podsumowano projekt „Bezpieczny i świadomy w sieci” Fot. Klaudia Gajda

We wtorek, 31 stycznia 2023 r. odbyło się podsumowanie projektu „Bezpieczny i świadomy w sieci”. Projekt skierowano do osób w wieku 60+ a realizowany był przez uczestników Hufca Pracy 5-8 w Radomsku.

W projekcie wymyślonym przez młodzież uczestniczyli słuchacze Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkinie Stowarzyszenia Kobiet Kietlina.

- Przy realizacji projektu pomagali również nasi koledzy i koleżanki, uczestnicy Hufca Pracy 5-8 w Radomsku - mówi Adrian Cieciura, młodzieżowy lider projektu.

Bezpieczny i świadomy w sieci to inicjatywa oddolna młodzieży w wieku 18-30 lat, na rzecz społeczności lokalnej. Inicjatorem, pomysłodawcą i realizatorem projektu jest grupa inicjatywna, składająca się z min. 5 osób. Projekt ten realizowany był od 2 sierpnia 2022 roku do 1 lutego 2023 roku, a jego budżet wynosił 2 000 euro.

Głównym celem przedsięwzięcia było bezpieczne, samodzielne i swobodne poruszanie się seniorów w cyberprzestrzeni za pomocą urządzeń mobilnych oraz integracja międzypokoleniowa. Poprzez zajęcia warsztatowe chciano przełamać lęk osób starszych przed korzystaniem z tych urządzeń, pokazać jak korzystać z dobrodziejstw internetu i uświadomić korzyści z nieograniczonego dostępu do świata, jakie daje sieć.

W ramach projektu zorganizowanych zostało kilka spotkań z seniorami. Pierwsze z nich odbyło się 6 listopada 2022 roku w Kietlinie. Młodzież odwiedziła wówczas Stowarzyszenie Kobiet Kietlina w jego siedzibie. Celem wizyty była integracja i lepsze poznanie się.

- Wspólnie gotowaliśmy, rozmawialiśmy i wymienialiśmy się naszymi doświadczeniami kulinarnymi - mówił podczas prezentacji lider projektu.

Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej z programu Europejski Korpus Solidarności.

Podsumowanie projektu odbyło się w Sali ,,Kina Za Rogiem” w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska. Spotkanie uatrakcyjnił wytęp dziewcząt z zespołu wokalnego z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Więcej o:
radomsko seniorzy bezpieczeństwo w sieci internet projekt hufiec pracy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE