W Radomsku jest już 70 uchodźców. Czy zamieszkają w kompleksie „Aquara”?

W Radomsku jest już 70 uchodźców. Czy zamieszkają w kompleksie „Aquara”?

Do Radomska docierają kolejni uchodźcy z Ukrainy. Władze miasta i powiatu koordynują zakwaterowanie tych osób. Pod uwagę brany jest m.in. hotel, który znajduje się na terenie kompleksu „Aquara”.

Według stanu na wtorek (1 marca 2022 r.) w Radomsku zarejestrowało się 70 uchodźców z Ukrainy. Znajdują schronienie m.in. w domach radomszczan, którzy zaoferowali tego typu pomoc. Pod uwagę brane są też inne miejsca zakwaterowania.

- Bierzemy pod uwagę różne lokalizacje, m.in. miejsca hotelowe w kompleksie „Aquara”. Hotel ten będzie wykorzystywany w przypadku braku innych miejsc. Na razie nie ma jednak takiej potrzeby – wyjaśnia Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Wiadomo, że uchodźcy będą mogli być kwaterowani w bursie szkolnej. Miejsce to wyznaczył wojewoda łódzki.

Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku - Jacek Paul, podkreśla, że bardzo ważne jest, by wszyscy uchodźcy, którzy trafiają do miejsc zakwaterowania, dotarli do punktu recepcyjnego znajdującego się w Miejskiej Hali Sportowej przy PSP nr 6.

- Wiemy, że 90 procent osób, które przekraczają granicę są to osoby, które na granicy nie przeszły przez punkt recepcyjny. Dlatego tak ważne jest, by osoby te trafiły do punktu recepcyjnego w Radomsku i wypełniły ankietę. W przeciwnym razie nie będą znajdowały się w bazie i będą miały problemy przy załatwianiu różnych spraw – podkreśla Jacek Paul.

Więcej o:
radomsko aquara miejsca noclegowe uchodźcy z ukrainy zakwaterowanie uchodźców
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE