W powiecie radomszczańskim jeszcze możesz wejść do lasu

W powiecie radomszczańskim jeszcze możesz wejść do lasu Fot. pixabay.com

Po apelu regionalnego dyrektora Lasów Państwowych, nadleśniczy prawie w całej Małopolsce i w części województwa podkarpackiego wydali zakazy wejścia do lasów. Oficjalny powód: walka z koronawirusem. Krytyka na leśników spadła za to ze strony ekologów, aktywistów i okolicznych mieszkańców.

Zakazy wejścia do lasów weszły w życie (w większości przypadków) z piątku na sobotę. Część ekologów, aktywistów, a także osób mieszkających w pobliżu kompleksów leśnych jest zaskoczona i rozgoryczona tymi decyzjami. Jako oficjalny powód nadleśniczy podają walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

- W powiecie radomszczańskim jeszcze takie decyzje nie zapadły - mówi Piotr Szymocha, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa w Radomsku.

 – Nie mamy aż tak uczęszczanych szlaków, aby to wprowadzać. Ale wszystko zmienia się tak szybko i dynamicznie w dobie epidemii koronawirusa, że nic nie wiadomo. Dzisiaj takiej potrzeby nie ma, podkreślam – dodaje Piotr Szymocha.

AKTUALIZACJA

W związku ze stanem epidemii, od 3 kwietnia, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Więcej o:
koronawirus koronowirus radomsko lasy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE