W piątek rozpocznie się remont kolejnego fragmentu drogi Przedbórz-Piskorzeniec

W piątek rozpocznie się remont kolejnego fragmentu drogi Przedbórz-Piskorzeniec Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek 17 lipca 2020 r. rozpocznie się remont kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 3910E Przedbórz – Piskorzeniec. Inwestycja prowadzona jest przez Powiat Radomszczański. Podobnie, jak wykonana w ubiegłym roku modernizacja innego odcinka tej samej drogi, jest ona realizowana w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Generalny remont będzie przeprowadzony na odcinku o długości 1800 m, zlokalizowanym pomiędzy skrzyżowaniami z drogą powiatową nr 3911E (prowadzącą do wsi Góry Mokre), a skrzyżowaniem z drogą gminną nr 112458E (prowadzącą do wsi Miejskie Pola) – włącznie z tym skrzyżowaniem. Zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni jezdni, utwardzonych tłuczniowych poboczy, oznakowania poziomego i wymianę oznakowania pionowego.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych, przygotowany przez urzędników Starostwa Powiatowego w Radomsku, został złożony do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w sierpniu 2019 r., (pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę Łódzkiego - w styczniu 2020 r.) W kwietniu 2020 r. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy ,,zadań powiatowych oraz zadań gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku”, umowa podpisana została 1 czerwca 2020 r.

Otwarcie ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców w toku procedury przetargowej miało miejsce 8 czerwca 2020 roku. 7 lipca podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Radomszczańskim a wykonawcą zadania - firmą DUKT z Włoszczowy.

Koszt modernizacji 1800-metrowego odcinka drogi łączącej Przedbórz z Piskorzeńcem początkowo szacowany był na 992 626 zł (dofinansowanie z FDS - 694 838 zł). W trakcie procedur przetargowych okazało się jednak, że inwestycję można wykonać przy mniejszym nakładzie finansowym, za 582 039 zł. Dotacja z budżetu państwa wyniesie: 407 427 zł (70 proc. kosztów inwestycji).

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
powiat radomszczański remont inwestycja droga przedbórz-piskorzeniec
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE