W piątek maturzyści poznali swoje wyniki. Jak wypadła matura?

Matury już dawno za nami, jednak dopiero w piątek 29 czerwca wszyscy uczniowie, którzy zakończyli naukę w szkołach średnich, mogli poznać swoje wyniki maturalne. Czy są z nich zadowoleni?

Matury już dawno za nami, jednak dopiero w piątek 29 czerwca wszyscy uczniowie, którzy zakończyli naukę w szkołach średnich, mogli poznać swoje wyniki maturalne. Czy są z nich zadowoleni?

 

Osoby, które odebrały dzisiaj wyniki świadectwa dojrzałości są w raczej dobrych humorach. Jak sami twierdzą, spodziewali się takiego zestawienia i choć zawsze mogłoby być lepiej, to są z siebie zadowoleni.

 

- Słyszałam, że kilka osób ode mnie z klasy nie zdało i będzie miało poprawkę. Ja osobiście jednak jestem zadowolona ze swojej matury. Tylko pisemny polski trochę zawaliłam, wydawało mi się, że pójdzie mi dużo lepiej. Z reszty przedmiotów, spodziewałam się bardzo podobnych wyników, jakie naprawdę otrzymałam. Mogę powiedzieć, że jestem z siebie dumna i, że jestem prawie pewna, że na studia dostanę się bez problemu. Mój kierunek jest mało oblegany, co nie zmienia faktu, że musiałam się starać, aby dobrze zdać maturę - komentuje wyniki matury uczennica I Liceum Profilowanego w Radomsku Weronika Mizgalska.

 

Nie tylko I Liceum Profilowane cieszy się ze zdanej matury. Inna maturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego również podchodzi do tego entuzjastycznie: - Z wyników mojej matury jestem zadowolona, chociaż nie mogę powiedzieć, że w pełni, bo zawsze mogło być lepiej. Jak to rokuje na moje przyszłe studia? Nie chcę zapeszać, ale wydaje mi się, że uda mi się dostać na moje wymarzone.

 

A jak z maturami poradziło sobie I Liceum Ogólnokształcące? Jak sami twierdzą całkiem nieźle, można wiele poprawić, ale to nie ma wielkiego znaczenia. Oto wypowiedź jednej z uczennic klasy biologiczno - chemicznej:

Tegoroczna matura nie należała do najtrudniejszych, choć niektóre zadania mogły przysporzyć wielu problemów z ich rozwiązaniem... Mój wynik jest raczej zadowalający, choć z j. polskiego liczyłam na więcej...

- Nie spodziewałem się tak słabego wyniku z języka polskiego, ale za to zaskoczyła mnie pozytywnie matematyka. Widocznie do niej bardziej się przyłożyłem, wiedząc, że jest dla mnie trudniejsza. Angielski zdałem na 96%, co chyba świadczy o tym, że był naprawdę łatwy. Jestem zadowolony - mówi uczeń klasy humanistycznej z I Liceum Ogólnokształcącego.

 

Radomszczanie wydają się zadowoleni ze swoich wyników i optymistycznie patrzą na przyszły wybór studiów. A jak Wam udało się zdać ten ważny egzamin?

 

W powiecie radomszczańskim egzamin dojrzałości zdało 83,2% maturzystów. Maturę zdało 100% uczniów I LO (196 osób) i 99,5% uczniów II LO (nie zdała jedna osoba ze 196 przystępujących do egzaminu).
Zdawalność matury w pozostałych szkołach średnich z terenu powiatu radomszczańskiego:
- ZSP 1: technikum - 75,4%, liceum - 70,1%
- ZSE: technikum - 82%, liceum - 74%
- ZSE-E: technikum - 85,09%, liceum - 77,61%
- ZSDiOŚ - 75,6%
- ZSP w Kamieńsku - technikum - 75%, liceum - 90%
- ZSP w Przedborzu - 79,5%
- ZSCKR w Dobryszycach - 88,9%
- Katolickie Liceum Ogólnolkształcące - 77,70%

Spośród osób które nie zdały matury większość ma możliwość podejścia do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Blisko 40 osób nie zdało matury z więcej niż jednego przedmiotu i będą mogli ją poprawiać za rok.

Więcej o:
matura maturzyści wyniki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE