W nocy będą utrudnienia na A1 pomiędzy Piotrkowem Tryb. i Kamieńskiem

W nocy będą utrudnienia na A1 pomiędzy Piotrkowem Tryb. i Kamieńskiem

Kierowcy pokonujący dzisiejszej (z 19 na 20 kwietnia 2023 r.) nocy odcinek autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami.

W godzinach od 21.00 – 3.00 na wysokości MOP- ów: Wygoda, Kargał Las i Wola Krzysztoporska (352 i 360 km trasy) prowadzone będą badania fotometryczne. 

- Ich celem jest ocena, czy zastosowane oświetlenie uliczne spełnia wymagane normy. Aby zrealizować badania konieczne będą zatrzymania ruchu na obu jezdniach, których będzie około 12 – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Każdorazowo przerwa w ruchu będzie trwała nie dłużej niż 15 – 20 minut. Jednocześnie w miejscach prowadzonych pomiarów prowadzone będą ćwiczenia policji.

OBJAZD: 

W związku z opisywanymi ograniczeniami w ruchu zalecamy, aby  w godzinach 21.00 – 3.00  korzystać z objazdów DK91.  

Jadący od Łodzi na południe autostradą A1 powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8, dojechać do węzła Piotrków Tryb. Wschód i kontynuować podróż drogą krajową 91 do Kamieńska, gdzie będzie można wrócić na autostradę A1. Ten sam objazd dotyczy jadących z Warszawy w kierunku Katowic drogą ekspresową S8. 

Analogicznie jadący z południa autostradą A1 powinni zjechać na węźle Kamieńsk, dotrzeć DK91 i kontynuować jazdę DK91 do węzła Piotrków Trybunalski Wschód, skąd można jechać bezpośrednio w kierunku Warszawy, lub drogą S8 dotrzeć do węzła Piotrków Tryb. Zachód, gdzie można wrócić na autostradę A1 i kontynuować podróż w kierunku Łodzi  i Gdańska.

Więcej o:
a1 autostrada a1 piotrków trybunalskim kamieńsk utrudnienia gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE