Radomsko, Łódzkie -5.9o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

W młodych drzemie potencjał [wywiad]

Powiat
Tomasz Kolmasiak

O drogach powiatowych wymagających remontu, zapomnianym przez władze moście w Krzętowie i kampanii wyborczej Tomasz Kolmasiak rozmawia z Pawłem Ormańskim, jednym z najmłodszych kandydatów do Rady Powiatu Radomszczańskiego, który startuje z 1 miejsca na liście SLD w okręgu Przedbórz, Wielgomłyny, Żytno.

Opowiedz w kilku zdaniach o sobie, gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz.
Mieszkam w gminie Wielgomłyny, w malowniczej miejscowości Perzyny. Mam 24 lata, jestem studentem trzeciego roku zarządzania projektami na Uniwersytecie Łódzkim. Po ukończeniu studiów zamierzam pomagać ludziom w pozyskiwaniu środków unijnych

Jesteś jednym z najmłodszych kandydatów do rady powiatu radomszczańskiego. Skąd pomysł, aby wystartować?
Od dłuższego czasu interesuje się problemami z jakimś borykają się samorządy lokalne. Obserwując lokalna scenę polityczna uważam, że nadszedł czas, aby młody entuzjazm wprowadził nowe, lepsze rozwiązania. Drzemie w nas potencjał – w szczególności w młodym pokoleniu – które jest często nieuwzględniane w stopniu, w którym powinno podczas planowania zagospodarowania naszego budżetu.

Jakimi problemami lokalnymi zamierzasz się zająć jako radny?
Będąc radnym zamierzam wspierać poprawę infrastruktury drogowej oraz zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Uważam, że stać nas na porządne drogi, abyśmy mogli bezproblemowo poruszać się po naszym terenie, przede wszystkim dojeżdżając do pracy. Nie możemy zapomnieć o moście w Krzętowie, który czeka na remont od ponad 20 lat. To będzie jedna z pierwszorzędnych rzeczy, którą powinniśmy jako radni się zająć.

A kontakt z mieszkańcami? Czy uważasz, że radny powinien spotykać się w czasie kadencji z wyborcami, informować ich o działaniach rady i pytać, o to co należy jeszcze zrobić lub poprawić?
Będzie mi miło i będę otwarty na spotkania z mieszkańcami powiatu. Uważam, że należy się nie tylko kampanii wyborczej, ale przez całą kadencję wsłuchiwać w głos społeczeństwa.

W jaki sposób będziesz prowadzić swoją kampanię wyborczą?
Zamierzam prowadzić indywidualną kampanię, docierając do każdego z wyborców. Poprzez social media, Facebook zamierzam systematycznie informować moich wyborców o moich planach na rozwój naszego powiatu radomszczańskiego.
Dziękuję za rozmowę.

komentarze