Uwaga kierowcy! Wieczorem początek poważnych utrudnień na DK1!

Uwaga kierowcy! Wieczorem początek poważnych utrudnień na DK1! Fot. GDDKiA

Prace przy budowie autostrady A1 spowodują, że w najbliższy weekend zamknięty będzie blisko 17 kilometrowy odcinek DK 1 między Kamieńskiem a Radomskiem.

Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, decyzja o zamknięciu trasy spowodowana jest koniecznością wyburzenia dwóch wiaduktów biegnących nad budowaną trasą, a prac rozbiórkowych nie można prowadzić przy utrzymaniu ruchu.


Prace związane z wyburzaniem rozpoczną się w piątek, 6 marca o godzinie 21.00, a zakończą w poniedziałek, 9 marca o godzinie 6.00. W tym czasie wyznaczone zostaną objazdy:
- dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK 1 zjazd na DW 484 do DK 91, dalej DK 91 do Radomska skąd obwodnicą należy dojechać do ul Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK 42, którą dojedziemy do DK 1. (Analogicznie dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi.)

Ze względu na wyburzenie wiaduktów na drogach powiatowych: Kamieńsk – Pytowice i Dobryszyce – Blok Dobryszycki, dla okolicznych mieszkańców wyznaczono objazdy, dzięki którym będą mogli przejechać z jednej strony budowanej autostrady na drugą. Taki stan rzeczy utrzyma się do czasu oddania nowych wiaduktów. Będą one miały nośność odpowiadającą współczesnym wymogom i znacznie większy poziom bezpieczeństwa, w porównaniu ze starymi przeprawami. Jezdnia będzie szersza, a dodatkowo pojawi się na nich ścieżka pieszo-rowerowa, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy wiadukty mają powstać do końca bieżącego roku.

Więcej o:
DK1 wyburzenie wiaduktów utrudnienia gddkia kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE