Urząd Miasta w Radomsku: zmierzamy do eliminacji podtopień

Urząd Miasta w Radomsku: zmierzamy do eliminacji podtopień Fot. J. Paszewski

Urząd Miasta w Radomsku zapewnia, że podejmuje działania, które wyeliminują problem podtopień, do których dochodzi podczas większych opadów deszczu.

Takim działaniem jest inwestycja polegająca na przebudowie rzeki Radomki. Władze Radomska mają nadzieję, że wkrótce zadanie będzie mogło być realizowane. 

- W związku z sezonem burzowym i ostatnimi podtopieniami, które występują w centrum miasta, na ul. Żeromskiego czy pod „mostkiem”, chcieliśmy zapewnić, że miasto zmierza do eliminacji problemu poprzez przebudowę rzeki Radomki. Obecnie współpracujące z miastem Radomskiem w tej kwestii Wody Polskie złożyły wniosek o zabezpieczenie środków rządowych na realizację tej inwestycji. Jak tylko otrzymają pozytywną decyzję, miasto przystąpi do porozumienia z Wodami Polskimi w sprawie realizacji tej ważnej dla radomszczan inwestycji – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

W rozmowie w TVP3 Łódź, prezydent Radomska - Jarosław Ferenc poinformował, że miasto ma już przygotowaną dokumentację tej inwestycji.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko podtopienia podtopienia radomska przebudowa radomki inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE