Ulica Kościowa w Radomsku na remont musi jeszcze poczekać

Ulica Kościowa w Radomsku na remont musi jeszcze poczekać

O przebudowie ulicy Kościowa (dzielnica Kowalowiec) będącej w zarządzie Starostwa Powiatowego w Radomsku mówi się od lat. Wszystko wskazuje na to, że na remont nawierzchni trzeba będzie jeszcze poczekać. Powiat dokumentację na przebudowę drogi posiada, na realizację zadania nie ma jednak pieniędzy.

Chcemy jeździć po dobrych drogach. I nie interesuje nas, kto nimi zarządza. Wychodzimy bowiem z założenia: droga to droga. Niestety, rzeczywistość jest taka, że klasyfikacja dróg wprowadza chaos. Cierpią na tym oczywiście kierowcy i ich pojazdy.

Wymiernym tego przykładem jest ulica Kościowa, która znajduje się w mieście Radomsko, ale miasto właścicielem jej nie jest. Zarządcą wymienionej drogi jest Powiat Radomszczański, a ten jak wiadomo, ze względu na olbrzymi deficyt w oświacie boryka się z problemami finansowymi. To też „leży” u podłoża tegorocznej mizerii inwestycyjnej w naszym powiecie. To też relatywnie przekłada się na brak funduszy na remont ulicy Kościowa.

- Mamy gotową dokumentację oraz pozwolenie na budowę. Kosztorys inwestorski opiewa na wartość nieco ponad 4,5 mln złotych. W ramach tych środków zaplanowana jest przebudowa jezdni, wykonanie dodatkowych chodników, w miejscach, gdzie ich brakuje. W planach jest też wydzielenie ścieżki rowerowej na całej długości jezdni – wyjaśnia Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Plany szczytne, szkoda tylko, że gorzej z ich realizacją.

Więcej o:
starostwo powiatowe w radomsku ulica kościowa remont drogi ulica radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE