Udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc

Udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc

Udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc.; średnia zajętość łóżek covidowych w kraju wynosi 17 proc. W województwo podkarpackim i lubelskim, gdzie jest najniższy poziom wszczepienia w Polsce, ta wielkość przekracza 30 proc.

- W grupie osób powyżej 70 roku życia mamy jedynie 12 proc. nowych zakażeń. W tej grupie jest najwyższy w Polsce poziomem zaszczepienia  bo sięga on blisko 80 proc. - poinformował w poniedziałek 20 września szef Ministerstwa Zdrowia.  

Powiedział, że biorąc pod uwagę skalę zakażeń, obecna sytuacja jest analogiczna do tej, jaka była jak w maju - tak samo jak wówczas jest każdego dnia już ponad 600 zakażeń. Różnica jest natomiast taka, że mamy zdecydowanie mniejszą liczbę zgonów.

- W maju, kiedy mieliśmy doczynienia z tą samą liczbą zakażeń, liczba zgonów wynosiła ok. 100. W tej chwili tych zgonów mamy mniej, niż 10, średnia tygodniowa wynosi 9 - poinformował Niedzielski. Wyjaśnił, że jest to efekt szczepień i dają ewidentną ochronę.

- Udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc., czyli 99,1 proc. nowych zakażeń to są ludzie niezaszczepieni - poinformował Niedzielski. Zaznaczył, że podobna prawidłowość dotyczy zgonów.

- Udział osób, które zostały zaszczepione, a umarły z powodu COVID-19 wynosi 1,8, czyli 98 proc. zgonów od stycznia br. to są zgony osób, które nie zostały zaszczepione - dodał

PAP

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE