Udany start „Zapaśnika” Radomsko w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów

Udany start „Zapaśnika” Radomsko w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów.

Do odległego Kostrzyna nad Odrą na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów reprezentacja UKS „Zapaśnik” Radomsko udała się w czteroosobowym składzie. UKS reprezentowali: Wiktor Ciastko, Oskar Kopeć, Jakub Rozpara i Dawid Żuwalski. Opiekę nad zawodnikami sprawował trener Konrad Terka.

- Plan był jeden: powtórzyć przynajmniej ubiegłoroczny wyniki, czyli dwie kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z tyłu głowy mieliśmy nadzieję i apetyt na coś więcej. Udało się to zrealizować dzięki ambitnej postawie naszych zawodników - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes UKS. 

Kostrzyńskie maty okazały się w ten weekend szczęśliwe dla zapaśników radomszczańskiego UKS. W silnie obsadzonym turnieju zdobyli oni kolejne kwalifikacje do OOM, najważniejszego startu w sezonie, która odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w Koszalinie.

Najlepiej spośród kadetów Zapaśnika na Mistrzostwach zaprezentował się Wiktor Ciastko, który zdobył brązowy medal w kategorii do 80 kg. To historyczny medal zdobyty w zawodach tej rangi w kategorii wiekowej kadeta dla UKS w jego krótkiej, zaledwie dwuletniej historii.

Kostrzyńskie zawody były drugą kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Łącznie po obu turniejach kostrzyńskim i warszawskim „Zapaśnik” zdobył trzy kwalifikacje do OOM, czyli o jedną więcej niż w ubiegłym roku.

Na koszalińskich matach walczyć będą - Oskar Kopeć w kat. 60 kg, Jakub Rozpara w kat. 65 kg i Wiktor Ciastko w kat. 80 kg.

Indywidualne wyniki zapaśników UKS przedstawiają się następująco:

- Oskar Kopeć - XXVIII miejsce kat. 60 kg - Oskar nie brał udziału w swoich walkach z powodu kontuzji 

- Jakub Rozpara - XXII miejsce kat. 65 kg

- Wiktor Ciastko - III miejsce ???? kat. 80 kg

- Dawid Żuwalski - XX miejsce kat. 92 kg. 

Drużynowo UKS zajął wysokie 18. miejsce na 52 kluby z całej Polski oraz reprezentacje Czech, Norwegii, Danii i Ukrainy. 

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, wystartowało w nim 221 zawodników. 

Opiekunem reprezentacji UKS „Zapaśnik” na kostrzyńskich zawodach był trener Konrad Terka.

- Cieszą 3 kwalifikacje na Olimpiadę Młodzieży. W imieniu zawodników, rodziców i zarządu dziękuję firmom, które nas wspierają w bieżącej działalności i Miastu Radomsko za wsparcie. Bez ich zaufania i szczodrości sukcesy naszych zawodników nie byłyby możliwe - powiedział Daniel Dróżdż, prezes UKS.

Więcej o:
zapasy uks zapaśnik radomsko mistrzostwa polski kadetów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE