Uczennice II LO w Radomsku w finale ogólnopolskiego konkursu

Uczennice II LO w Radomsku w finale ogólnopolskiego konkursu Fot. II LO w Radomsku

Anna Stolarczyk, Wiktoria Kwarta i Magda Wojarska pod opieką nauczycielki - Renaty Langier zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”. Tym samym II LO powtarza swój ubiegłoroczny sukces, mające drugi raz z rzędu swoich reprezentantów w tym prestiżowym, ogólnopolskim konkursie.

Konkurs rozpoczął się eliminacjami szkolnymi, dzięki którym powstała trzyosobowa drużyna. Następnie z powodu pandemii, zmuszone do podejścia do kolejnego etapu sprzed ekranów swoich komputerów w domach, uczennice osiągnęły wyśmienity wynik w Studium Przypadku - każdy z uczestników pisał test samodzielnie.

Gdy drużyna dostała się do 20 najlepszych zespołów w Polsce, zadaniem dziewczyn było nagranie filmu. Było to dla nich nie lada wyzwanie, gdyż pandemia kolejny raz pokrzyżowała ich plany. Każda część filmu musiała zostać nagrana oraz zamontowana osobno, bez pomocy innych osób, w domu każdej z uczennic. Kreatywność wspomogła je raz jeszcze, co zaowocowało powstaniem trzyminutowego filmu pod tytułem „Kupuj z Głową”.

Film umożliwił drużynie udział w dwutygodniowym głosowaniu - dzięki pomocy społeczności szkolnej i wsparciu przyjaciół udało się zebrać aż 745 głosów. Gwarantowało to bezpieczne przejście do kolejnego etapu konkursu, w którym Jury wybrało osiem z dwunastu filmów wyłonionych podczas głosowania.

Po ogłoszeniu decyzji Jury trzy uczennice klasy biol-chem opanowało wielkie szczęście – ich ciężka praca została doceniona - znalazły się w Wielkim Finale.

Co teraz czeka przedsiębiorczą drużynę? Udział w debacie przeprowadzanej metodą Karla Poppera, zmagania z zadaniami dotyczącymi Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz mnóstwo świetnej zabawy i świętowania, gdyż jest to naprawdę godny powód do dumy!

- Jesteśmy niesamowicie wdzięczne pani profesor Renacie Langier. To właśnie dzięki motywacji, wdrożeniu nas w świat przedsiębiorczości, cudnej opiece i ciepłych słowach w chwilach zwątpienia znalazłyśmy się tu, gdzie jesteśmy. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, być w finale konkursu ogólnopolskiego... Niesamowita przygoda, a nadal wszystko przed nami! - Dziękujemy również każdej osobie, która wspierała nas w trakcie wędrówki po szczeblach konkursu. Jesteście wielcy! - mówią uczestniczki konkursu.

(info: II LO w Radomsku)

Więcej o:
radomsko ii lo radomsko finał konkursu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE