Torba płócienna: 3 powody, dla których warto zamienić na nią „foliówkę"

Torba płócienna: 3 powody, dla których warto zamienić na nią „foliówkę

Bycie „eko” to nie tylko chwilowa moda. To styl życia, który powinien towarzyszyć nam wszystkim na co dzień. Ekologiczne torby płócienne, wychodzą naprzeciw współczesnym wzorcom i świetnie wpisują się w trendy. A przy tym mają wiele innych zalet…

1.Torba płócienna i jej wpływ na środowisko
2.Torby ekologiczne: 3 powody, dla których warto je mieć

Wymiana toreb foliowych na ekologiczne wydaje się niewielkim i mało znaczącym krokiem. Jednak od takich kroków może zacząć się wielka zmiana!

1.Torba płócienna i jej wpływ na środowisko

Torby bawełniane w Warszawie robią prawdziwą furorę. Podobnie jest na ulicach innych miast. Ten trend wyjątkowo cieszy, ponieważ jest przyjazny dla środowiska. Dzięki temu, że torby ekologiczne towarzyszą naszym wyjściom na miasto i po zakupy, rezygnujemy z tzw. reklamówek, które są najczęściej jednorazowego użytku. Często nie jesteśmy nawet świadomi tego, ile takich foliowych torebek zużywamy w miesiącu. Czasem je odkładamy, żeby użyć znowu, lecz najczęściej po prostu wyrzucamy do kosza. W ten sposób przyczyniamy się do masowej produkcji odpadów, które stają się jednym z największych problemów środowiska naturalnego. To niewinne torebki foliowe są współodpowiedzialne za degradację ekosystemów wodnych.

Zamiana tzw. jednorazówek na torby materiałowe, których możemy używać przez lata sprawi, że środowisko naturalne będzie nam wdzięczne.

 2. Torby ekologiczne: 3 powody, dla których warto je mieć

Ci, którzy myślą, że torby materiałowe są przyjazne jedynie środowisku, bardzo się mylą! Dlaczego?

1. Torby ekologiczne przewyższają foliowe reklamówki pod względem estetycznym. Są kolorowe, można dzięki nim podkreślić swój styl i wyrazić poczucie humoru zabawnym hasłem.

2.  Torby płócienne są bardzo praktyczne: kto kiedykolwiek szedł z zakupów, przerzucając je z ręki do ręki przez wrzynającą się w rękę reklamówkę, ten zrozumie. Torby płócienne są solidne i przydają się podczas wielu codziennych sytuacji. Ciekawym przykładem jest torba na butelki, dzięki której można bezpiecznie przenieść szklane butelki bez obawy, że wylądują na ulicy i się potłuką.

3.  Torby materiałowe są ciekawym pomysłem reklamowym: stawiają firmę w dobrym świetle i są zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż niechciane ulotki.

Warto pamiętać, że środowisko naturalne to nie jest jakiś abstrakcyjny twór. To przestrzeń, w której na co dzień funkcjonujemy i powietrze, którym oddychamy, a także rzeczy, które mamy na talerzu. Warto mieć tę świadomość i odpowiednio o środowisko zadbać.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE