I Marsz dla Życia

Papież Jan Paweł II w Encyklice Evangelium Vitae podkreślał: " ... choć samo zjawisko eliminacji wielu ludzkich istot poczętych lub bliskich już kresu życia jest niezwykle groźne i... ››

Papież Jan Paweł II w Encyklice Evangelium Vitae podkreślał: " ... choć samo zjawisko eliminacji wielu ludzkich istot poczętych lub bliskich już kresu życia jest niezwykle groźne i niepokojące, równie groźny i niepokojący jest fakt, że nawet ludzkie sumienie zostaje jak gdyby zaćmione przez oddziaływanie wielorakich uwarunkowań i z coraz większym trudem dostrzega różnicę między dobrem a złem w sprawach dotyczących fundamentalnej wartości ludzkiego życia".


Kierując się tymi słowami Ruchu Światło-Życie,  rejonu radomszczańskiego, organizuje w naszym mieście 25 marca I Marsz dla Życia. Cel jaki stawiają sobie organizatorzy to obrona życia od momentu poczęcia ,aż do naturalnej śmierci.


- Marsz wyruszy o godz. 18.30  z placu 3 Maja. Następnie uczestnicy w drodze krzyżowej przebłagalnej za grzechy przeciwko życiu przejdą ulicami Wyszyńskiego, Tysiąclecia dalej Piastowską  pod kościół  pw. św. Marii Magdaleny gdzie o godz. 20.00 odbędzie się Msza Święta w intencji bezbronnych. O 21.00  Apel Jasnogórski zakończony modlitwą za młodych - mówi Justyna Poteralska z Diakonii Informacji Ruchu Światło-Życie. - Zapraszamy wszystkich, którzy kochają życie - dodaje.

 

Organizatorzy liczą,  że w Marszu wezmą licznie udział radomszczanie, którzy są pozytywnie nastawieni do idei praw człowieka oraz przyjaźni życiu i rodzinie. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia jakie dla rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci.

 

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.Więcej o działalności Ruchu Światło-Życie w Radomsku na  stronie Wspólnoty

Więcej o:
radomsko marsz życie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE