W piątek Miejski Dom Kultury będzie pełen maturzystów

Odbywają się tam bowiem Targi Edukacyjne "DLA ŻAKA" - impreza, która ma pomóc młodym ludziom w podejmowaniu decyzji związanych z edukacją.- Niemal wszystko jest dopięte na ostatni... ››

Odbywają się tam bowiem Targi Edukacyjne "DLA ŻAKA" - impreza, która ma pomóc młodym ludziom w podejmowaniu decyzji związanych z edukacją.

- Niemal wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Maturzyści zapisali się na warsztaty, uczelnie zgłosiły chęć wystawienia swoich stoisk promocyjnych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie na targach coś ciekawego dla siebie - mówi Justyna Niemczyk ze Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", które jest jednym z organizatorów imprezy (drugim jest Poseł na Sejm RP Jacek Zacharewicz).

W programie przewidziano wiele atrakcji, wśród nich warsztaty ze specjalistami z zakresu doradztwa zawodowego. Na warsztaty odbywające się w piątek zapisywać się mogli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu radomszczańskiego a na sobotnie - także inne osoby.

- Zostało nam jeszcze kilka miejsc na sobotnie warsztaty pod nazwą "Znajdź pracę!". Odbędą się one w I Liceum Ogólnokształcącym w godz. 11-14 i bardzo zachęcam do udziału - informuje Paweł Dudek, członek Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci".

Aby zapisać się na te warsztaty należy wysłać zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i numer telefonu na adres md.radomsko@gmail.com do piątku do godz. 18. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani na warsztaty, otrzymają w piątek w godz. 18-20 informację telefoniczną. Brak kontaktu telefonicznego ze strony organizatorów w tym czasie będzie oznaczał, że wszystkie miejsca są już zajęte przez kogoś kto zgłosił się wcześniej.

- Przekroczyliśmy liczbę dwudziestu uczelni i szkół, które zaprezentują swoją ofertę edukacyjną na targach. To nasz sukces, w zeszłym roku ta liczba była mniejsza - mówi Justyna Niemczyk.

Ciekawą atrakcją będą także testy predyspozycji zawodowych przygotowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Udział w tych testach będzie mógł wziąć każdy kto pojawi się jutro w Miejskim Domu Kultury.

Szczegółowy program, charakterystyka warsztatów a także lista uczelni, które przyjadą w piątek do Radomska, znajduje się na stronie internetowej www.targidlazaka.pl.

Portal Radomsko24.pl objął Patronat Medialny nad imprezą.

Więcej o:
studia matura targi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE