Marsz dla Życia. W obronie nienarodzonych

Ponad 200 uczestników zgromadził piątkowy I Marsz dla Życia. Wzięli w nim udział radomszczanie, pozytywnie nastawieni do idei praw człowieka oraz przyjaźni życiu i rodzinie. Marsz... ››

Ponad 200 uczestników zgromadził piątkowy I Marsz dla Życia. Wzięli w nim udział radomszczanie,  pozytywnie nastawieni do idei praw człowieka oraz przyjaźni życiu i rodzinie.

 

Marsz rozpoczął się od przedstawienia  o aborcji, które przygotowały dzieci z Ruchu Światło-Życie pod opieką Bożeny Gałwy. Drogę Krzyżową z inspiracji Jolanty i Andrzeja Kucharskich prowadziła i odczytała  grupa z parafii pw. NMP Królowej Polski. Rozważano na niej cierpienia dziecka poczętego, któremu zostaje odebrana szansa na życie  w zabiegu aborcji.

 

Marsz zakończył się w kościele pw. św. Marii Magdaleny, w którym znajdują się relikwie świętej Joanny Beretty Molla matki, która poświeciła życie dla swego dziecka. Tam odbyła się wzruszająca  prezentacja multimedialna. Tematyka pokazu dotyczyła wielkiego zagrożenia jakim jest aborcja oraz eutanazja.

- Dawno nie widziałam tylu łez w oczach tak różnych ludzi, których łączy troska o tych najsłabszych. - mówi Justyna, uczestniczka Marszu.

Mszę świętą, w intencji bezbronnych,  koncelebrował ks. Robert Grohs, ks. Mariusz Foltyński oraz ks. Damian Kwiatkowski.  Na zakończenie  Apel Jasnogórski z modlitwą za młodych,  przygotowali i prowadzili członkowie Ruchu Światło-Życie z parafii pw. św. Lamberta pod opieką animatorki Eweliny Wojtarkowskiej.

 

Pomysłodawcą  Marszu był Ruch Światło-Życie. Ruch ten wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Więcej o:
radomsko marsz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE