Zbliża się Narodowy Spis Powszechny 2011

Już niedługo ruszy Narodowy Spis Powszechny 2011. Wcześniej - od 1 do 17 marca - przeprowadzany będzie tzw. obchód przedspisowy. Obchód przedspisowy służy weryfikacji istnienia budynków w... ››


Już niedługo ruszy Narodowy Spis Powszechny 2011. Wcześniej - od 1 do 17 marca - przeprowadzany będzie tzw. obchód przedspisowy.

 

Obchód przedspisowy służy weryfikacji istnienia budynków w mieście oraz uzupełnieniu wykazu o brakujące punkty adresowe. Obchód przeprowadzą wybrani wcześniej rachmistrzowie.

- Rachmistrze wyposażeni są w identyfikator, na którym jest zdjęcie osoby dokonującej spisu, jego imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego a także imienna pieczątka i podpis dyrektora urzędu, który wydał identyfikator - informuje Michał Mituła z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

Spis wśród mieszkanców rozpocznie się natomiast 8 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2011 roku. Będzie on przeprowadzony metodą CAPI (wywiad rejestrowany na przenośnym urządzeniu elektronicznym prowadzony przez rachmistrza spisowego). Jego celem jest dostarczenie szczegółowych informacji o liczbie ludności i jej rozmieszczeniu, strukturze demograficzno–społecznej i zawodowej, a także o społeczno–ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

 

Po raz pierwszy Polacy mają także możliwość samospisu internetowego. Ankietę będzie można wypełnić na stronie www.spis.gov.pl. Formularz będzie mozna wypełnić przez 14 dni od daty pierwszego zalogowania.

Więcej o:
spis ludność
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE