Podpis do podpisu i... będzie obwodnica?

Blisko 1000. Tyle podpisów zebrano dotychczas pod apelem o umieszczenie fragmentu obwodnicy Radomska w planach inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2012/2013. Akcja... ››

Blisko 1000. Tyle podpisów zebrano dotychczas pod apelem o umieszczenie fragmentu obwodnicy Radomska w planach inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2012/2013. Akcja potrwa do końca marca.

Apel skierowany do ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka, cieszy się rosnącym poparciem wśród mieszkańców powiatu.

 

- Mieszkańcy zaangażowali się w akcję. Wielu z nich odwiedza biuro, dopytując czy projekt nadal jest aktualny, zostawiają pojedyncze podpisy, bądź całe listy - informuje biuro poselskie Stanisława Witaszczyka – pomysłodawca akcji.

 

Inicjatywę posła poparło wielu przedstawicieli radomszczańskiego życia publicznego, wśród nich Komendant Hufca ZHP w Radomsku, phm. Dominika Szwed – Kipigroch:


- Należy działać! Jeśli nie teraz i nie my, to kiedy i kto za nas to zrobi? Sama zebrałam już około 80 podpisów osób, które wychodzą z podobnego założenia. Są to zarówno członkowie mojej rodziny, jak i znajomi. Szanuję wszystkie działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców, dlatego nie zastanawiałam się długo nad przyłączeniem się do tej inicjatywy - przekonuje Komendantka.

Wspierający akcję, dostrzegają problem nadmiernego ruchu w centrum Radomska. Jego rozwiązaniem może okazać się apel kierowany do ministra Infrastruktury.

 

- Obwodnica poprawi komunikację, odciąży ruch w centrum miasta, a dzięki temu wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców związanego z poruszaniem się po ulicach, może nawet wpłynie na jakość dróg w centrum, kiedy zmniejszy się ich eksploatacja? - przekonuje phm. Dominika Szwed – Kipigroch.

Apel o umieszczenie budowy odcinka obwodnicy od ul. Brzeźnickiej do ul. Krakowskiej, nie pozostał obojętny jedynie radomszczanom. Korzyść w odciążeniu miasta dostrzegają także mieszkańcy Bełchatowa, czy Łodzi, wspierający akcję.

 

Biuro nie wypowiada jeszcze ostatniego słowa, oczekując kolejnych dowodów poparcia projektu.

 

- Drzwi do naszego biura stoją otworem dla każdego kto zechcę wesprzeć nasza akcje - przekonuje biuro Witaszczyka.

 

Przypominamy. Trwający od stycznia apel, można wspierać, składając podpis (imię, nazwisko, adres zamieszkania) w biurze poselskim Stanisława Witaszczyka przy ul. Mickiewicza 5/7 lub w jednym z punktów wspierającym akcję, jak Hufiec ZHP przy ul. Bugaj 3 (plac II LO).

Więcej informacji na temat akcji, znajdziesz w artykule naszego portalu - „Czas podpisów”:
http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/Czas-podpisow

 

- Jakub Gawin

Więcej o:
obwodnica apel podpisy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE