Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Szpital w Radomsku z prawie 400 tys.zł zysku na koniec 2018 roku

Powiat
Beata Januszewska

Z przedstawionego sprawozdania finansowego za 2018 rok przez dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotra Kagankiewicza w Starostwie Powiatowym wynika, że placówka ma niecałe 400 tys. zł zysku.

Informacja ta została przekazana podczas posiedzenia komisji rewizyjnej, 16 kwietnia w Starostwie Powiatowym. To jak podkreślał dyrektor Kagankiewicz jest dobra informacja dla władz powiatu, który nie musi dopłacać do funkcjonowania szpitala. Dokładna kwota zysku za ubiegły rok wynosi 360 tys. zł. Zostanie przeznaczony na bieżące funkcjonowanie szpitala. Dług placówki nadal jednak jest wysoki, bowiem jest to kwota około 15 mln zł.

- To był rok, który zakończyliśmy z wynikiem dodatnim, mimo dużych wzrostów kosztów administracji, odpisów aktów na świadczenia emerytalne i funduszowe. Mimo takich dużych odpisów, jesteśmy szpitalem  jednym z nielicznych w województwie, gdzie w tym roku generujemy też zysk. Majątek szpitala się powiększył i wartość środków twardych ten wzrost to kwota ponad 10 mln zł. Dlatego też myślę, że dla powiatu to jest dobra informacja, że nie musi nic dopłacać do szpitala
- mówił dyrektor Piotr Kagankiewicz.

komentarze