Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna na zasadzie dobrowolności

Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna na zasadzie dobrowolności Fot. pixabay.com

Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności; pracujemy już nad logistyką ich dysytrybucji - poinformował w czwartkowym wpisie na Facebooku premier.

Komisja Europejska zatwierdziła w środę umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 milionów dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi.

- Dzięki umowom, które podpisaliśmy razem z innymi krajami UE mamy prawo do korzystania ze szczepionek, gdy tylko będą dostępne. Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji - w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych - napisał szef rządu.

- Szczepionka będzie również dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności - zapewnił Morawiecki.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

Więcej o:
koronawirus szczepionka na koronawirusa koronawirus radomskop
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE