Świadek zatrzymał pijaną kierującą. Kobieta miała blisko 3,5 prom.

Świadek zatrzymał pijaną kierującą. Kobieta miała blisko 3,5 prom. Fot. www.policja.pl

Do obywatelskiego zatrzymania pijanej kierującej samochodem osobowym doszło w piątek, 18 listopada 2022 r. w Krzywanicach w gminie Lgota Wielka.

Ok. godz. 18.00, kierujący samochodem zauważył jadący z naprzeciwka pojazd marki ford fiesta, który nie trzymał toru jazdy.

- Mężczyzna wyminął pojazd, po czym zawrócił i pojechał za fordem. Zaczął dawać sygnały klaksonem. Po jakimś czasie ford zatrzymał się. Świadek podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i wyjął kluczyki ze stacyjki. Od kierującej wyczuł silną woń alkoholu, dlatego zawiadomił policję – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za kierownicą forda siedziała 46-letnia mieszkanka gminy Lgota Wielka.

- Kobieta była kompletnie pijana. Miała problemy z mową oraz utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało w jej organizmie blisko 3,5 prom. – mówi Agnieszka Kropisz.

- Takie zachowanie nieodpowiedzialnych kierowców z całą surowością potępiamy, a kolejnemu świadkowi dziękujemy za prawidłową postawę. Jest to dowód na to, że mieszkańcy powiatu radomszczańskiego nie dają przyzwolenia, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i stwarzali na nich realne zagrożenie - dodaje Agnieszka Kropisz.

46-latka stanie przed sądem. Grozi jej utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko lgota wielka krzywanice obywatelskie zatrzymanie pijana kierująca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE