Strzelczyk, Mielczarek, Zatoń, Krawczykowski - oto e-sportowa kadra RKS Radomsko

Strzelczyk, Mielczarek, Zatoń, Krawczykowski - oto e-sportowa kadra RKS Radomsko Fot. Pexels/EVG Culture - zdjęcie ilustracyjne

Czterej zawodnicy zostali wybrani do e-sportowej drużyny radomszczańskiego klubu. Jakub Strzelczyk, Kamil Mielczarek, Robert Zatoń i Przemysław Krawczykowski będą reprezentować barwy RKS-u Radomsko w e-Pucharze Polski.

Strzelczyk i Mielczarek zagrają podczas pucharu w grę FIFA 21, a Zatoń i Krawczykowski - w PES 21. Rozgrywki etapu centralnego rozpoczną się już 4 stycznia i potrwają aż do 22 stycznia. Wezmą w nich udział kluby występujące od trzeciej ligi wzwyż (a więc także RKS Radomsko).

E-sportowa drużyna „Niebiesko-żółtych” miała zostać wyłoniona w eliminacjach, jednak przeprowadzono je tylko w przypadku gry FIFA 21 (do PES 21 zgłosiło się tylko dwóch kandydatów). Ośmiu zawodników zagrało ze sobą w systemie ligowym, po dwa mecze każdy z każdym. Mecze transmitowane były na kanale RKS Radomsko E-sport na YouTubie.

Przeczytaj więcej: RKS Radomsko powołuje swoją drużynę e-sportową. Znamy pierwsze szczegóły

Warto również wspomnieć, że zarówno Jakub Strzelczyk jak i Kamil Mielczarek mają za sobą doświadczenia na prawdziwym boisku. Strzelczyk gra obecnie w drużynie juniorów starszych RKS Radomsko, a Mielczarek występował w UKS Mechanik Radomsko. 

Więcej o:
rks radomsko e-sport puchar polski piłka nożna fifa pes gry
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE